Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular 2024

Ehliyet sınavı çıkmış sorular 2024 testlerini çözerek sınavı kazanmayı garantile. İlk Yardım, Trafik ve Çevre, Araç Tekniği ve Trafik Adabı çıkmış sorularını çöz.

Ehliyet Sınavı Nedir?

Ehliyet sınavı 16 çeşit ehliyetten birini almak için girmeniz gereken bir sınavdır. Ehliyet sınavından geçerli notu almanız ehliyet almak için zorunluluktur. Ehliyet sınavında her bir soru 2 puan değerindedir. Geçer notu almak için en az 35 soruyu doğru olarak işaretlemiş olmalısınız. Bu durumda ehliyet sınavından geçmek için en az 70 puan almanız gerekmektedir. Ayrıca Ehliyet sınavında yanlışlar doğruları götürmediği için emin olmadığınız soruları da işaretlemeniz önemlidir. Boş bırakmanın bir mantığı yoktur.

Ehliyet Sınavı zor mu?

Ehliyet sınavı kısaca zor değildir. Hatta genel kültür bilginizle mantık yürüterek de sınavı geçebilirsiniz. Eğer sınavı geçmeyi garantilemek istiyorsanız Ehlimo’daki Ehliyet sınavı çıkmış soruları çözmek size büyük katkı sağlayacaktır. Ehliyet sınavından kalanlar genellikle heyecan faktörüne yenik düştüğü için kalmaktadır. Sınava giriş hakkınızın fazla olduğunu ve buna bağlı olarak heyecanınızı düşük tutmayı başarırsanız ehliyet sınavından rahat bir şekilde geçebilirsiniz. Ehliyet sınavının zor olup olmadığını 3 ay önce Ehliyet sınavına girmiş Furkan’a sorduk ve cevabı;

Ehliyet sınavı zor mu? - Kursiyer Furkan’ın Cevabı

Ehliyet sınavına girmeden önce sınavdan kalan insanları görüp moralimi bozmaktaydım. Sınava girmeden yaklaşık 1 hafta önce tüm konuların çıkmış sorular testini tek tek çözerek kendimi denedim. Çıkmış soruları çözdüğümde genellikle 70-80 arası puan almaktaydım. Sınava girdiğimde ise 82 puanla sınavı geçtim. Yani çıkmış soruların çok benzerleri sınavda çıkmakta. Bu yüzden benim tavsiyem çıkmış soruları kesinlikle çözmeniz. Ehliyet sınavı zor mu diye korkmanıza gerek yok, daha önce hiç ders çalışmayan ben bile geçtim 😂

Ehliyet Sınavına Kaç Defa Girebilirim?

Ehliyet sınavından kalmanız durumunda ehliyet sınavına defalarca girme hakkınız bulunmaktadır. Ehliyet sınavına 4 defa girme hakkınız vardır. Eğer 4 sefer başarısız olursanız kursunuz iptal olur ve tekrar başlamak zorunda kalırsınız. Bu yüzden çıkmış sorulara düzgün bir şekilde çalışarak sınavı geçmeyi garantilemelisiniz.

Ehliyet Sınavının Diğer Adları

Ehliyet sınavına birçok isimle hitap edilmektedir. Bunlardan başlıcaları; Sürücü sınavı, kursiyer sınavı, sürücü kursu sınavı, ehliyet kursu sınavı, ehliyet sınav, e-sınav, e-sınav ehliyet gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu adlardan birini duyarsanız aklınıza Ehliyet sınavı gelmelidir.

Ehliyet Sınavı Tarihleri

Ehliyet sınavı her ay olmaktadır. Diğer sınavlara oranla daha sık olmaktadır. E-sınav merkezinden verilen randevuya göre sınava giriş tarihiniz belirlenir. Başvurular her ayın 1. günü ile 10. günü arasında yapılmaktadır. E-sınav merkezinde bulunan yoğunluğa göre sınav tarihiniz belirlenmektedir.

Ayrıca ehliyet sınavına başvurmadan önce teorik eğitimi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bu eğitim size sürücü kursu verecektir. Eğitimi almadığınız takdirde ehliyet sınav tarihiniz belirlenemez.

Ehliyet Sınavında Hangi Konular Çıkmaktadır?

Ehliyet sınavı 4 konudan oluşmaktadır. 2022 yılı itibariyle bu 4 konu ehliyet sınavının konularıdır. Ehliyet sınavı konuları;

  1. İlk Yardım
  2. Trafik ve Çevre
  3. Araç Tekniği
  4. Trafik Adabı

Ehliyet Sınavı Soru Dağılımları

Ehliyet sınavında bulunan İlk Yardım, Trafik ve Çevre, Araç Tekniği, Trafik Adabı konularında soru dağılımları bulunmaktadır. Buna göre İlk Yardım konusu 12 adet soru, 23 Trafik ve Çevre sorusu, 9 Araç Tekniği (Motor) sorusu ve 6 Trafik Adabı sorusu bulunmaktadır. Toplam soru adeti ise 50’dir. Her bir soru 2 puandır.

Ehliyet Sınavı Kaç Dakikadır?

Ehliyet sınavı yani E-Sınav toplam 45 dakika sürmektedir. Sınav başlamadan yarım saat önce E-Sınav merkezinde bulunmanız sizin yararınıza olacaktır. Sınav başlamadan önce görevli sizi kontrol eder ve başlama komutuyla sınavınız başlar. Başladıktan itibaren 45 dakika sonra sınav bitmiş olacaktır.

Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular Nedir?

Ehliyet sınavında daha önce çıkan sorular resmi kurum tarafından yayınlanmaktadır. Bu yayınlanan çıkmış soruları çözerek ehliyet sınavından geçmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Ehliyet sınavında çıkan sorular birbirine çok benzemektedir. Bu yüzden kesinlikle çıkmış soruları çözmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular Nasıl Çözülür?

Ehliyet sınavı çıkmış soruları çözmek için Google’da “Ehlimo çıkmış sorular” araması yapabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkan listeden en son tarihli ehliyet sınavı çıkmış soruları seçerek hemen çözmeye başlayabilirsiniz. Çıkmış soruları karışık olarak verdiğimiz için en az 5 test çözmek sizin yararınıza olacaktır.

Ehliyet Sınavı İlk Yardım Çıkmış Sorular Nasıl Çözülür?

Ehliyet sınavı ilk yardım çıkmış soruları çözmek için Google’da “Ehlimo ilk yardım çıkmış sorular” araması yapabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkan listeden en son tarihli ehliyet sınavı ilk yardım çıkmış soruları seçerek hemen çözmeye başlayabilirsiniz. Çıkmış soruları karışık olarak verdiğimiz için en az 5 test çözmek sizin yararınıza olacaktır.

Ehliyet Sınavı Trafik Adabı Çıkmış Sorular Nasıl Çözülür?

Ehliyet sınavı trafik adabı çıkmış soruları çözmek için Google’da “Ehlimo trafik adabı çıkmış sorular” araması yapabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkan listeden en son tarihli ehliyet sınavı trafik adabı çıkmış soruları seçerek hemen çözmeye başlayabilirsiniz. Çıkmış soruları karışık olarak verdiğimiz için en az 5 test çözmek sizin yararınıza olacaktır.

Ehliyet Sınavı Araç Tekniği Çıkmış Sorular Nasıl Çözülür?

Ehliyet sınavı araç tekniği çıkmış soruları çözmek için Google’da “Ehlimo araç tekniği çıkmış sorular” araması yapabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkan listeden en son tarihli ehliyet sınavı araç tekniği çıkmış soruları seçerek hemen çözmeye başlayabilirsiniz. Çıkmış soruları karışık olarak verdiğimiz için en az 5 test çözmek sizin yararınıza olacaktır.

Ehliyet Sınavı Trafik ve Çevre Çıkmış Sorular Nasıl Çözülür?

Ehliyet sınavı trafik ve çevre çıkmış soruları çözmek için Google’da “Ehlimo trafik çevre çıkmış sorular” araması yapabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkan listeden en son tarihli ehliyet sınavı trafik ve çevre çıkmış soruları seçerek hemen çözmeye başlayabilirsiniz. Çıkmış soruları karışık olarak verdiğimiz için en az 5 test çözmek sizin yararınıza olacaktır.

Ehliyet Sınav Soruları

Ehliyet sınav soruları 4 ana dersten oluşmaktadır. Ehliyet sınav soruları trafik ve çevre, araç tekniği, trafik adabı ve ilk yardım derslerini içermektedir. Ehliyet sınav soruları her sene güncellenmektedir. Bu yüzden sitemizdeki her gün güncellenen ehliyet sınav sorularını çözmek sizin çok işinize yarayacaktır.

Ehliyet Sınav Soruları Nasıl Çözülür?

Ehliyet sınav soruları sistem tarafından günlük olarak oluşturulmaktadır. Sayfanın en üst kısmında bulunan ehliyet sınav soruları güncel ehliyet sorularıdır. Bu sorular son tarihli sınava yakın sorulardır. Ehliyet sınavı sorularını bu testlerin içinden görebilirsiniz.

E-Sınav Nedir?

Ehliyet Sınavı Tarihleri