Sürücü Kursu Fiyatları 2023 Güncel Fiyatları ve Ehliyet Kursu Fiyatları

3 yıl önce yayınlandı
Sürücü Kursu Fiyatları 2023 Güncel Fiyatları ve Ehliyet Kursu Fiyatları

Ehliyet kursu fiyatlarını öğren. Sürücü kursu fiyatlarını öğrenerek kursa yazılmadan önce fiyatlar konusunda ön bilgiye sahip olabilirsiniz. Sürücü kurslarında fiyatlar için taban fiyat uygulaması vardır. Yani yetkili kurum tarafından belirlenen fiyatlar çerçevesinde sürücü kursları size fiyat vermektedir.

Ehliyet kursu fiyatları ilden ile değişiklik gösterse de genel olarak fiyatları Ehliyet kursu fiyatları yazımızla öğrenebilirsiniz.Ehliyet / Sürücü Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Ehliyet kursu bir diğer adıyla sürücü kursu fiyatları ilden ile değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak en düşük fiyatlı ehliyet 2565 TL'dir. Tüm ehliyetler için ayrı fiyatlandırma söz konusudur. Bu durumda tüm ehliyetlerin fiyatlarını yazının devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.Ehliyet Türleri Nelerdir?

Ehliyetlerde 2022 yılında 16 çeşit söz konusudur. Toplam 16 adet ehliyet türü bulunmaktadır. Bu ehliyetleri almak için sürücü kursları bulmalı ve ücret karşılığında kayıt olmalısınız.

Başlıca ehliyet türleri şunlardır;

 1. G Sınıfı Ehliyet
 2. F Sınıfı Ehliyet
 3. DE Sınıfı Ehliyet
 4. D Sınıfı Ehliyet
 5. D1E Sınıfı Ehliyet
 6. D1 Sınıfı Ehliyet
 7. C Sınıfı Ehliyet
 8. C1E Sınıfı Ehliyet
 9. C1 Sınıfı Ehliyet
 10. BE Sınıfı Ehliyet
 11. B Sınıfı Ehliyet
 12. B1 Sınıfı Ehliyet
 13. A Sınıfı Ehliyet
 14. A2 Sınıfı Ehliyet
 15. A1 Sınıfı Ehliyet
 16. M Sınıfı Ehliyet

Toplam 16 çeşit ehliyet sınıfı bulunmaktadır.


Ehliyet İçin Ödenmesi Gereken Ücretler Nelerdir?

Ehliyet almak için 3 çeşit ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu 3 çeşit ücreti ödedikten sonra ehliyet almaya hak kazanırsınız.

1-) Sürücü kursu ücreti

Sürücü kursu, ehliyet almak için yapılması gereken ilk adımdır. Öncelikle bir sürücü kursu bulmalısınız. Daha sonra taban fiyat uygulaması üzerinden sürücü kursundan ücreti öğrenmelisiniz. Ücret sizin için uygunsa kursa kayıt olabilirsiniz.

2-) Sınav Giriş Ücreti

Sürücü kursuna kayıt olduktan ve temel dersleri aldıktan sonra yazılı ehliyet sınavı sistemine kayıt olmak için ücret vermektesiniz. Bu ücreti sürücü kursu aracılığıyla veya doğrudan sınavı yapan kuruma ödeyebilirsiniz. Eğer sürücü kursunuz ücreti sizin adınıza yatıracaksa bu parayı sürücü kursuna vermelisiniz.

3-) Harçlar

Harçlar ehliyeti almak için gerekli bir diğer ücrettir. Bu harç parasını doğrudan sınavı yapan kuruma yatırmanız gerekmektedir. Sürücü kursuyla bağlantısı yoktur. Harç ücretleri sınavı yapan kurum tarafından belirlenir.


M Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan M sınıfı ehliyeti almak için toplam 4725 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama M sınıfı ehliyet için 2010 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2010 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak M sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. M sınıfı ehliyeti almak için 4725 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. M sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => M sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


A1 Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan A1 sınıfı ehliyeti almak için toplam 4725 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama A1 sınıfı ehliyet için 2010 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2010 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak A1 sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. A1 sınıfı ehliyeti almak için 4725 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. A1 sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => A1 sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


A2 Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan A2 sınıfı ehliyeti almak için toplam 5505 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama A2 sınıfı ehliyet için 2400 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2400 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak A2 sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. A2 sınıfı ehliyeti almak için 5505 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. A2 sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => A2 sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


A Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan A sınıfı ehliyeti almak için toplam 6505 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama A sınıfı ehliyet için 2900 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2900 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak A sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. A sınıfı ehliyeti almak için 6505 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. A sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => A sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


B Manuel ve Otomatik Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan B Manuel ve Otomatik sınıfı ehliyeti almak için toplam 7251 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama B Manuel ve Otomatik sınıfı ehliyet için 2900 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2900 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak B Manuel ve Otomatik sınıfı ehliyet için 1451 TL'dir. B Manuel ve Otomatik sınıfı ehliyeti almak için 7251 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. B Manuel ve Otomatik sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => B Manuel ve Otomatik sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


B Engelli Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan B Engelli sınıfı ehliyeti almak için toplam 6205 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama B Engelli sınıfı ehliyet için 2750 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2750 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak B Engelli sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. B Engelli sınıfı ehliyeti almak için 6205 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. B Engelli sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => B Engelli sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


B1 Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan B1 sınıfı ehliyeti almak için toplam 6505 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama B1 sınıfı ehliyet için 2900 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2900 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak B1 sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. B1 sınıfı ehliyeti almak için 6505 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. B1 sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => B1 sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


F Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan F sınıfı ehliyeti almak için toplam 5505 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama F sınıfı ehliyet için 2400 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2400 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak F sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. F sınıfı ehliyeti almak için 5505 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. F sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => F sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


D1 Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan D1 sınıfı ehliyeti almak için toplam 5898 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama D1 sınıfı ehliyet için 1850 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 1850 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak D1 sınıfı ehliyet için 2198 TL'dir. D1 sınıfı ehliyeti almak için 5898 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. D1 sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => D1 sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


D Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan D sınıfı ehliyeti almak için toplam 7998 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama D sınıfı ehliyet için 2900 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2900 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak D sınıfı ehliyet için 2198 TL'dir. D sınıfı ehliyeti almak için 7998 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. D sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => D sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


C Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan C sınıfı ehliyeti almak için toplam 9318 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama C sınıfı ehliyet için 3560 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 3560 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak C sınıfı ehliyet için 2198 TL'dir. C sınıfı ehliyeti almak için 9318 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. C sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => C sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


CE Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan CE sınıfı ehliyeti almak için toplam 7358 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama CE sınıfı ehliyet için 2580 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2580 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak CE sınıfı ehliyet için 2198 TL'dir. CE sınıfı ehliyeti almak için 7358 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. CE sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => CE sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


A1 Sınıfı(Motosiklet Fark) Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan A1 sınıfı ehliyeti almak için toplam 4105 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama A1 sınıfı ehliyet için 1700 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 1700 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak A1 sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. A1 sınıfı ehliyeti almak için 4105 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. A1 sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => A1 sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


A2 Sınıfı(Motosiklet Fark) Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan A2 sınıfı ehliyeti almak için toplam 4605 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama A2 sınıfı ehliyet için 1950 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 1950 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak A2 sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. A2 sınıfı ehliyeti almak için 4605 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. A2 sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => A2 sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


A Sınıfı(Motosiklet Fark) Ehliyet Fiyatı 2022 (Sürücü Kursu, Harç ve Sınav Ücreti)


Ehliyet sınıflarından biri olan A sınıfı ehliyeti almak için toplam 5865 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretlerin içerisinde kurs fiyatı, sınav ücreti ve harç ücreti bulunmaktadır. Kurs fiyatı ortalama A sınıfı ehliyet için 2580 TL civarında olmaktadır. Sınav ücreti her yıl değişmekle birlikte şu an 2580 TL'dir. Harç ücreti ise güncel olarak A sınıfı ehliyet için 705 TL'dir. A sınıfı ehliyeti almak için 5865 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir. A sınıfı ehliyet hakkında detayı bilgi için => A sınıfı ehliyet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.    Adana Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Adıyaman Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Afyonkarahisar Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Ağrı Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Amasya Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Ankara Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Antalya Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Artvin Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Aydın Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Balıkesir Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Bilecik Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Bingöl Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Bitlis Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Bolu Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Burdur Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Bursa Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Çanakkale Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Çankırı Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Çorum Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Denizli Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Diyarbakır Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Edirne Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Elazığ Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Erzincan Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Erzurum Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Eskişehir Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Gaziantep Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Giresun Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Gümüşhane Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Hakkari Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Hatay Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Isparta Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Mersin Sürücü Kursları & Fiyatları,

    İstanbul Sürücü Kursları & Fiyatları,

    İzmir Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kars Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kastamonu Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kayseri Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kırklareli Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kırşehir Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kocaeli Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Konya Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kütahya Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Malatya Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Manisa Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kahramanmaraş Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Mardin Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Muğla Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Muş Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Nevşehir Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Niğde Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Ordu Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Rize Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Sakarya Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Samsun Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Siirt Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Sinop Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Sivas Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Tekirdağ Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Tokat Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Trabzon Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Tunceli Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Şanlıurfa Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Uşak Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Van Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Yozgat Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Zonguldak Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Aksaray Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Bayburt Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Karaman Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kırıkkale Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Batman Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Şırnak Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Bartın Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Ardahan Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Iğdır Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Yalova Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Karabük Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Kilis Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Osmaniye Sürücü Kursları & Fiyatları,

    Düzce Sürücü Kursları & Fiyatları


Selim Aziz profil fotoğrafı

Selim Aziz

Selim Aziz 13 yıllık direksiyon eğitmenliği yapmıştır. Direksiyon eğitmenliğinden sonra bir sürücü kursunda müdür olarak çalışmaktadır. Ehliyet almaya çalışan yüzlerce öğrenciye verdiği bilgilerle yardımcı olmuştur. Uzman direksiyon eğitmeni ve sürücü kursu müdürü olan Selim Aziz, içerikleri bilgi amacıyla hazırlamaktadır.

Son Bloglar